O wydawnictwie

Wydawnictwo LTW
Dziekanów Leśny, ul. Sawickiej 9
05-092 Łomianki
tel. +48 22 751-25-18
tel. kom. +48 501325899
e-mail: wyd@ltw.com.pl
Dział zamówień: zamowienia@ltw.com.pl
www.ltw.com.pl

Wydawnictwo LTW zostało założone przez Marię i Marka Jastrzębskich w 1996 roku. Od tego czasu wydane zostało ponad 250 publikacji. W ofercie znajdą Państwo wszystkie dzieła Sergiusza Piaseckiego, pierwsze pełne wydanie Kronik Tygodniowych 1927-1939 Antoniego Słonimskiego, a także dzieła Mariana Hemara, Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego oraz wielu innych autorów. Jako pierwsze po 1939 roku dokonało reprintu wszystkich 14 tomów "Cudów Polski".

Przez lata wydawnictwo LTW współpracowało z licznymi instytucjami oświatowymi i kulturalnymi. Wydano książki wspólnie z Instytutem Książki, Instytutem Pamięci Narodowej, Instytutem Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Polską Fundacją Kulturalną w Londynie, londyńską Katolicką Oficyną Wydawniczą Veritas, Instytutem Józefa Piłsudskiego w Polsce, Towarzystwem Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu, a także Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydawnictwo cyklicznie przekazuje egzemplarze swoich książek do Biblioteki Polskiej w Londynie. Dużą popularnością w kręgach historycznych cieszy się ostatnia seria - "W służbie Niepodległej" wydana wspólnie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wydawnictwo LTW bierze udział w licznych prestiżowych wydarzeniach rynku książkowego -na Krajowych Targach Książki w Warszawie, Targach Książki Historycznej. Są obecni na Targach Książki w Krakowie, Katowicach, Wrocławskich Promocjach dobrych Książek, a od niedawna również podczas corocznego Salonu Ciekawej Książki w Łodzi. Oficyna prezentuje swoja ofertę na Targach Książki Katolickiej w Warszawie oraz na Targach Akademickich odbywających się na Politechnice Warszawskiej.

Wszystkie aktualności dotyczące uczestnictwa w imprezach książkowych, konkursów, czy nowości można znaleĽć na profilu na Facebooku znajdującym się pod adresem: http://www.facebook.pl/wydawnictwo.ltw