O autorze

Grzegorz J. Korwin-Szymanowski z wykształcenia jest socjologiem. W końcówce lat 80. i początku 90. pracował jako terapeuta z osobami uzależnionymi, potem wiele lat w opiece paliatywnej na rzecz osób chorych na raka i ich rodzin.

Od połowy lat 90-tych dziennikarz i fotografik m.in. w pismach „Żagle”, „Foto”, „Podróże”, „Le Courrier de Varsovie”. W latach 2010-2015 dziennikarz i redaktor w miesięczniku społecznym Służby Więziennej „Forum Penitencjarne”.

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Fédération Internationale des Journalistes (FIJ), IPSA i Płockiego Towarzystwa Fotograficznego (PTF). Autor książek dla dzieci: „Kropka” z 2011 r. i wydanej w 2014 r. „Gdzie jest Fizia” oraz poezji.

W 2014 powołał do życia Fundację Zielony Promień, zajmującą się aktywizacją społeczności lokalnych, pracą z dziećmi i seniorami oraz działaniami wspierającymi funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w procesie readaptacji więźniów. Ojciec dwóch dorosłych synów i dziadek dwojga wnucząt, dwóch psów oraz kota. Główne hobby to: fotografia, drzeworytnictwo i żeglarstwo.